Pindmiste veenide posttrombootiline sündroom 14.10.18 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

- Milline oleks selle haiguse kodune ravi- kas vaseliinist on tõhusamat ravi nahakoe taastamiseks piirkonnas
- kas on oht haavanditele ja kuidas hoiduda sellest
- kas trombi koht jääbki tumepunane ja hell ( ca 5x6 cm)
- vasema jalal alaosas ka 2x2 suurune tumedam laik, mida teha
- kannan tugisukki, kas neid võib ööseks jalga jätta
- internetis soovitavad hobukastani ekstrakti tablette, kas sellest on kasu

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Pindmise veenisüsteemi spontaanne põletik või ka posttrombootiline sündroom on väga tüütu haigus, sest selle paranemine võtab väga palju aega. Minugi poolest võite kasutada apteegist käsimüügist saavaid preparaate, kuid oluline on tagada nahahooldus - seda ei saa teha alkoholi sisaldavate geelidega. Kompressioonravi kandke korrektselt hommikust õhtuni - ööseks ei ole vaja.
Palun ärge oodake imet - mõnikord täielikult põletikunähud ei taandugi ning võib tekkida retsidiiv. Seetõttu peate enda eest korralikult hoolitsema. Ma kardan, et need tumedad laigud ei pruugi kaduda jalalt.

Veronika Palmiste