Tumedad laigud hüppeliigese piirkonnas 05.06.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Umb. 10a tagasi sain spordivigastuse, mille tõttu tekkis jalas peaveeni põletik. Hiljem on olnud kergemaid veenipõletikke samal jalal. 3-4 aastat tagasi märkasin jalal tumedamaid laike. Laigud ei valuta, vahel kuivema nahaga kergelt sügelevad. Kas oskate nõu anda, millega tegu võiks olla.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjelduse järgi võiks olla tegemist posttrombootilise sündroomiga - juhul kui on varem olnud tegemist süvaveeni tromboosiga. Reeglina jääb tromboosist süvaveenisüsteemi alati jälg - veen võib uuesti avaneda, kuid kahjustada on saanud klapiaparaat (tekib pendelvool ehk refluks) ning veenisein armistub (veen ei laiene füüsilisel koormusel nii palju, kui organismil on vaja). Lisaks võivad aja jooksul (aastate jooksul) tekkida posttrombootilise sündroomi kliinilised ilmingud - nahamuutused, teisene veenilaiend, tursesündroom, haavand.
Kahjuks ei ole meil võimalik pakkuda imelist korrektsioonimeetodit, mis posttrombootilised muutused olematuks teeksid - edasise tegevuse eesmärk on mitte kosmeetiline, vaid siiski haavandite kinnikasvatamine/ärahoidmine.


Loodan, et minu selgitus aitab Teil oma haigust paremini mõista.

Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Troofilised haavandid

Meie ema jalgadele ilmusid umbes 7-8 kuud tagasi tumedad laigud nagu pildid on näha. Umbes nödal aega tagasi lõi ühte jalga pisike sõrme otsa suurune auk. Mida edasi võiks teha, kuhu pöörduda, mida tarbida ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Tegemist n kroonilise hiaguse ägenemisega. Soovitan uuesti pöörduda haavaravi õe vastuvõtule ITKs. Vajalik on perearsti saatekiri. Siis saab patsiendi uuesti üle vaadata ning vastavalt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: