Tumedad laigud hüppeliigese piirkonnas 05.06.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Umb. 10a tagasi sain spordivigastuse, mille tõttu tekkis jalas peaveeni põletik. Hiljem on olnud kergemaid veenipõletikke samal jalal. 3-4 aastat tagasi märkasin jalal tumedamaid laike. Laigud ei valuta, vahel kuivema nahaga kergelt sügelevad. Kas oskate nõu anda, millega tegu võiks olla.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjelduse järgi võiks olla tegemist posttrombootilise sündroomiga - juhul kui on varem olnud tegemist süvaveeni tromboosiga. Reeglina jääb tromboosist süvaveenisüsteemi alati jälg - veen võib uuesti avaneda, kuid kahjustada on saanud klapiaparaat (tekib pendelvool ehk refluks) ning veenisein armistub (veen ei laiene füüsilisel koormusel nii palju, kui organismil on vaja). Lisaks võivad aja jooksul (aastate jooksul) tekkida posttrombootilise sündroomi kliinilised ilmingud - nahamuutused, teisene veenilaiend, tursesündroom, haavand.
Kahjuks ei ole meil võimalik pakkuda imelist korrektsioonimeetodit, mis posttrombootilised muutused olematuks teeksid - edasise tegevuse eesmärk on mitte kosmeetiline, vaid siiski haavandite kinnikasvatamine/ärahoidmine.

Loodan, et minu selgitus aitab Teil oma haigust paremini mõista.

Veronika Palmiste