Jalasäärte veenide klapid 18.01.14 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Jalasäärte alumine osa on kaetud punaste laikudega, mis kibelevad.
Kasutan aeg-ajalt tugipõlvikuid, pidevalt neid kasutada ei saa, kuna hakkavad
vaevama. Lumevabal ajal sõidan palju jalgrattaga, tundub et on parem.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjelduse järgi võib olla tegemist mitmel põhjusel tekkinud nahalööbega. Tähendab - võib-olla on ainult nahahaigus , kuid võib-olla on see mingi muu haiguse sümptom (näiteks veenipuudulikkus). Kui olete käinud nahaarsti juures ning spetsialisti hinnangul ei ole tegemist siiski ainult nahahaigusega, pakun välja, et tegemist on veenipuudulikkusest tingitud nahakahjustusega. Mida ette võtta? Kompressioonpõlvik või -sukk oleks ka minu poolt esmane soovitus. Kui need ei sobi, siis loomulikult ärge kandke. Äkki on mõistlik proovida elastset sidet?
Kindlasti mitte ära unustada ka nahahooldust probleemsetes kohtades.
Ülalpool toodu oli vaid üldine nõuanne - kas need ka Teie puhul töötavad, on keeruline kirja teel ütelda. Selleks oleks siiski õigem tulla konsultatsioonile.

Tervitades,
Veronika Palmiste