Tuulerõugete vaktsiin 01.04.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Väiksem laps on haigestunud tuulerõugetega. Mina ja vanem laps (19.a) teadaolevalt ei olnud haiged. Vanem laps koolis vanaema juurde, aga kokkupuude teise haigestunud lapsega siiski oli. Nooremal esimesed vistrikud tulid 25. märtsil. Mina ja teine laps tegime testi antikehadele. Antikehad mingil määral mõlematel olid. Meie medõde ütles, et vastavalt tulemustele mulle oleks tarvis üks vaktsiin, lapsele kaks. Samas medõde ütles, et võib ka praegu vaktsiini teha. Täna on 1. aprill, vaktsiin tuleb 2. aprillil. Mul on kahtlus ja mure selle osas, kas on mõistlik praegu vaktsiini teha. Kui nt teine laps jõudis viiruse siiski saada enne, kui vanaema juurde kolis, kas vaktsineerimine ei halvenda olukorda ja ei nõrgesta topelt organismi? Lugesin vaktsiini infolehte, sel on kirjas, et vaktsiin tehakse kuni 5 päeva peale kokkupuutumist.
Muretsen ka sellepärast, et vanemal lapsel on riigieksamid varsti ja ei tahaks, et ta põeks lähiajal või raskelt.
Ette tänades!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui teil ja teie19-aastasel lapsel olid tuulerõugete vastased antikehad positiivsed, siis ei ole vajalik vaktsineerida.