Covid-19 läbipõdemine ning uue pcr testi tegemine 26.01.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Olen sümptomiteta läbipõdeja. Kolm süsti ka hingeall. Positiivse tulemuse sain 21.jaanuar aga ammu on kokku lepitud üks väike operatsioon. See toimub 14.veebruar. Nüüd siis on mure selles, et 11.veebruar on määratud Pcr testi aeg.
Kui mõistlik on see 11.veebruari testimine?
Kui tõenäoline on saada seal veel positiivne tulemus?
Milleks nii lühikese ajavahega on vajalik testida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
PCR test võib anda positiivse tulemuse isegi 1-2 kuud peale põdemist, isegi kergete nähtudega. Test võib näidata Covid 19 viiruseosakesi, mis ei põhjusta haigust.
Konkreetse tegevuse otsustab TGeid vahetult nägev ja uuriv arst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi