Uuringus vaadati, kas paastumine on tõhus kaalulangetaja

Uuringus vaadati, kas paastumine on tõhus kaalulangetaja Foto: Shutterstock

Vahelduva paastumise dieet (ingl intermittent fasting), mis piirab toitumise kaheksale tunnile päevas, ei ole tõhus eraldiseisva kaalukaotuse vahendina või ainevahetuslike tervisemarkerite arendamiseks, selgub UC San Francisco uurijate juhitud uuringust.

Kuigi on näidatud, et ajaliselt piiratud dieet võib ennetada kaalutõusu hiirtel, kes on rasvasel dieedil, ning vähendada kaalu ja ainevahetuse tulemusi niigi rasvunud hiirtel, siis on enamikke taolise paastumise kasudest inimestel teaduslikult vähe testitud.

Uuringu valimisse kuulusid 116 meest ja naist, kelle kehamassiindeks (KMI) oli 27-46. Leiti, et juhuslikult ainult kaheksa tunni jooksul sööma määratud inimesed kaotasid keskmiselt ühe kilogrammi 12 nädala jooksul. Järjepidevate söögiaegadega inimesed kaotasid aga keskmiselt 0,7 kilogrammi.

California ülikooli teadlaste tehtud uuringus ei leitud olulisi erinevusi ei kaalukaotuse ega teiste markerite osas, nagu rasvamass, lihasmass, insuliini või glükoosi tase tühja kõhuga, HbA1C tase, tarbitav energia või kogu- või puhkerežiimi energiakulu.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada