kas põie lihased nõrgad 25.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kahjuks ei ole mul eriti sportlik eluviis olnud. Olen sünnitanud 3 last. Juba peale teist last käisin uroloogile oma põie pidamatust kurtmas. Arst soovitas ravivõimlemist. Mingi aeg sai harjutusi teha. Aga kuna mul pole iseloomu sportliku eluviisi jaoks, ei paista ma ka järjepidevusega silma. Peale kolmanda lapse sündi olukord veel hullem.
Olen kuulnud laseriga põielihaste korrigeerimisest, aga vist pikad järjekorrad, või kui kallis see olla võib? Kas samaaegselt saab ka korrigeerida emaka alla langemist, kui vajalik? Või kui erinev on laserist tavaline operatsioon? Kaua peaksin sellisel juhul töölt ära olema?
Teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
imekspandav, kuidas inimesed usuvad laserisse kui kirurgia Messiasse! Uroloogidelt nõutakse iga päev eesnäärme laseriga lõikust; aga põiepidamatuse laser-operatsiooni soovitakse minult küll esimest korda. Laserit on küll maailmas eesnäärmeoperatsioonidel 90. ndate keskel kasutatud, kuid see osutus väheefektiivseks ja kalliks. Laseri jõudu kasutatakse üldse uroloogias harva, põhiliselt kusekivide purustamiseks. Eesti haiglates sellist laserit kahjuks pole. Nii palju siis laserist.
Teie probleemi on lihtne lahendada. Lohutuseks võib öelda, et olete tüüpiline eestlane, kes ravivõimlemisest kiiresti tüdib. Samas koosneb ravivõimlemine spetsiaalharjutustest, mis on erinevate haiguste korral erinevad ning seetõttu peab neid harjutusi ette näitama ravivõimlemise spetsialist. Niisama vehkimisest või, kui arst ütleb, et minge ja võimelge oma lihased tugevaks, ei ole kasu.
Teil soovitaks pöörduda meie haigla uroloogi vastuvõtule, et saaks pakkuda teile sobivat operatsiooni uriinipidamatuse raviks. Ainukesena Eestis töötame ühes osakonnas koos günekoloogiga ning seni ainsana Eestis tehakse meil ka laparoskoopilisi operatsioone emaka väljalangemise korral.
Edu,
Ülo Zirel