Pidev urineerimise vajadus 03.01.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 24 aastane naine. On tekkinud pidev pakitsev pissihäda. Seda paari viimase kuu jooksul. Mai kuust oli vahelduva eduga ehk suvel ca kolm, neli tundi, enne kui oli pissihäda tunda. Nüüd, kui rohkem joon, siis käin iga poole või tunni tagant wc-s. Praegu on juba nii, et isegi kui eriti ei joo, on siiski pakitsev tunne. Urineerimine ei ole valulik. Uriinikogused on kas väikesed või keskmised. Arsti juures olen käinud, uriiniproov midagi ei näidanud. Samuti võtsin alles antibiootikume Nitrofurantoin Nycomed - 7 päevane kuur.
Tundub, et on isegi hullemaks läinud. Samuti jõin põieteed, mis apteegis oli. Kuna suvel andis juba tunda, siis võtsin apteegis müüdavat jõhvika ekstrakti/siirupit ning ka care lady tablette.
Naistearsti juures käisin samuti - kirjutati küünlad, kuna väike põletik oli - peale seda tundus, et suurenes põiehäda kui ka valgevoolus.
Põiepõletikku ei ole ma kunagi põdenud, samuti ei ole olnud probleeme põiega. Väga reaalne oli kui ca 8 tundi võis ilma wc-s käimata hakkama saada. Seega on praegune olukord vägagi elu segama hakanud.
Tihti aga külmetavad jalad või käed ... samas on see olnud nii kaua kui ma mäletan, mistõttu perearst ei arvanud, et asi selles oleks ning selle möödudes ehk pidevalt tubane olle, peaks ju ka probleem väiksemaks minema.
Kuna perearst otseselt probleemi ei näe, oskate soovitada, mida edasi teha või millest selline probleem võib üldse tekkida.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie puhul on selline probleem ilmselt tekkinud günekoloogilisest põletikust. Peate minema uuesti naistearsti vastuvõtule, et võetaks korralikult kõik külvid (ka suguhaigustele) ja vastavalt ravima.
Ülo Zirel