Pidev urineerimine ja valu 10.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 23 aastane mees. Viimane kuu aega on pidev urineerimise vajadus. Peenisel on koguaeg ebameeldiv tunne, mis peale urineerimist mõneks ajaks leevendub. Koos sellega on kaasnenud ka ebameeldiv kihelev tunne jalataldadel ja varvastel. eesnäärme ääred on läinud ka tumedamaks ja eesnäärmel on väike punane laik. tegin täielikku suguhaigusetesti kuid selgus et ühtegi haigust pole ja soovitati pöörduda uroloogi poole. sain uroloogi juurde aja alles 1,5 kuu pärast. Seniks aga sooviks teada millega võib olla tegu ja kas see võib nii pika aja jooksul veel hullemaks minna?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noortel meestel on kõige sagedamateks sellelaadsete vaevuste põhjuseks kusiti- või eesnäärmepõletik. Ravi korraldamisel peaks pädev olema ka perearst. Kui 1,5 kuud ilma ravita, võib põletik minna ägedamaks, aga ei pruugi.
Ülo Zirel