äge neerupõletik 01.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

olen 23a. naine ning perearsti diagnoosil põen ägedat neeruvaagnapõletikku (põhjuseks viirus). Ravi algas 6-dal päeval peale palaviku avaldumist Ciprinol'iga (20 tabletti-8 päeva), millele järgnes puhas uriinianalüüs ning ravi jätkub 20 päeva Berlocid'iga (960mg- 1 tabl päevas). Kas ägeda neeruvaagnapõletiku põhjuseks võib olla viirus? Kas on normaalne, et haigusega kaasnes ainult palavik(kuni 40) ning urineerimisega ei olnud komplikatsioone? Milliseid uuringuid peaks peale ravi lõppemist tegema, et veenduda täielikus tervenemises -uriinianalüüs, vereproov, ultraheli?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
viirused ei põhjusta neeruvaagnapõletikku, ikkagi bakterid. Kahjuks ei selgu, mis uuringute alusel teil neeruvaagnapõletikku diagnoositi. Kahtlen olemasoleva info põhjal, kas teil üldse seda haigust oli. Ultraheli-uuringul saaks vaadata, kas teil on neerudega mingeid probleeme. Uriinikülvi pole praegu mõtet teha, kuna ravi käib. Seda tuleks teha mitte varem, kui 4-5 päeva peale antibakteriaalse ravi lõppu.
Ülo Zirel