Neerupõletik 04.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

läksin nüüdseks rohkem, kui kuuaega tagasi perearstile kaebusega, et alaseljas on pindevalt tugevad valud...vahel nii, et ei saanud enam istuda ja meeletu väsimus. Siis sain arstilt vastuse, et mul lihtsalt nõrgad lihased, mis ei toeta selga.
Kuuaega hiljem lisandus seljavalule ka väikene palavik ja iiveldus. Läksin uuesti arstile ja arst teatas, et mul on äge neerupõletik. Mille peale kirjutas mulle Cipirinoli ravi. Olen nüüdseks juba rohuraviga jõudnud viimaste rohtudeni ja enesetunne paremaks läinud ei ole. Valu vahepeal on läinud jälle suuremaks ja kõndides on jalad väga nõrgad. Palavik ka kõigub vahepeal läheb kõrgemaks ja siis jälle väheneb. Kas mul on kindlalt neerupõletik või võis ka arst seekord eksida prognoosiga?
Hetkel on tehtud mulle nii uriinianalüüsid kui ka vereanalüüs. Ultraheli uuringut pean veel üle nädala ootama.

Kas neerutee joomine tuleb kasuks ja kas selga on mõtet ka soojendada?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie puhul pole ju üldse kindel, mis haigusega tegu. Niisama varukast diagnoose puistata ei ole õige. Arstlikku mõtet peaks kinnitama ikkagi teatud kindlad analüüsid ja uuringud. Seda ma võin küll öelda, et ükski neeruhaigus ei põhjusta jalgade nõrkust, küll aga selgroo- ja närvihaigused. Kui teil on valu ja palavikuga kulgev äge haigestumine, on soovitav siiski pöörduda haigla erakorralise meditsiini osakonda.
Ülo Zirel