Neerupõletiku järelmõjud. 23.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Põdesin detsembris külmetushaigusega koos ka neerupõletikku - 38-39 palavikku, tuikavad ühtlased valud alaseljas. Perearst kirjutas 2 nädalase Cipramoni(vist?) kuuri. Kui tõsine selline põletik on ja kui suured võivad olla selle järelmõjud. Ujuma ei soovitatud aasta jooksul minna.
Küsimus täpsemalt selline, et kas näiteks lisaks ujumisele on ka üleüldiselt muid asju millest peaksin hoiduma - külm, niiskus? Probleem selles, et juuni kuus peaksin minema sõjaväkke, kus saab ilmselt äärmuslikke olusid tunda. Kas on põhjust muretsemiseks, et see põletik võib uuesti välja lüüa. Eesmärk ei ole sõjaväest kõrvale hoida vaid, et ennetada võimalikke terviseprobleeme seal, mille lahendamine ei pidavat seal kõige lihtsam olema. Olen 21 aastane ja seljavalusid on varem ka esinenud, kuid siis ei ole otsest põhjust tuvastanud ja neere ei ole osanud ka kahtlustada.
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei selgu, kas tegu oli neeruvaagna või neerupäsmakeste põletikuga, kuid igal juhul ei ole külm ja niiskus neerudele hea. Soovitan siiski konsulteerida nefroloogiga, kelle kompetentsi need haigused kuuluvad.
Ülo Zirel