hematuuria 14.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30 aastane naine. Küsimus selline, et milliseid uuringuid lasta teha peale ultraheli ja uriinianalüüsi, kui uriiniproov näitab erütrotsüüte suurusjärgus 256
( umbes nõnda jäi meelde perearsti ütlusest). Valku ja suhkrut uriinis ei olnud, olid mõned leukotsüüdid (põdesin põiepõletikku nädal enne proovi andmist, probleeme on ureaplasmaga). Hematuuria on mul vahelduvalt olnud lapseeast saati (on ka olnud aegu, kus proovid täiesti korras). Kunagi pandi diagnoosiks ainevahetuslik nefropaatia, mikrohematuuria sündroom, probleem oli oksalaatidega. See häire tekkis pärast korduvaid angiine lapseeas, eemaldati ka mandlid. Neere on kontrollitud ultraheliga u. viis aastat tagasi, tol ajal öeldi, et töötavad ideaalselt, aga erütrotsüüdid olid uriinis ikkagi olemas. Ultrahelisse lähen lähiajal uuesti. Tahaksin teada, milles probleem täpsemalt seisneb ja kas on võimalik sellest lõplikult jagu saada.

Tänud Teile.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ultraheli on küll väga hea ja mugav uuring, kuid igaks elujuhtumiks ikka ei sobi. Kuna teil on hematuuria tekkinud lapseeast, peale angiinide põdemist, peaks teid eelkõige uurima neerupõletiku e. glomerulonefriidi suhtes. Taoliste haiguste uuringute ja raviga tegelevad nefroloogid. Ainult uriinianalüüsi ja ultraheli-uuringu tegemisest jääb siinkohal väheks.
parimat,
Ülo Zirel