neerud ja põiepõletik 26.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Millised on esimesed nähud neerupõletiku korral ja millised põiepõletiku korral?
Nimelt on mul alaselg veidi valulik, eriti juhul kui ta külma saab ning mõned päevad tagasi hakkas ka pissimine valulik olema ja just lõpupoole käib selline valu korra läbi.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerupõletiku puhul esineb nimme piirkonna valu, palavik. Võib esineda ka urineerimishäireid.
Põiepõletiku korral on urineerimishäired, pakitsus põie piirkonnas, palavik, mõnikord on ka uriin verine.
edu,
Ülo Zirel