sisemine kiiritusravi 27.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere,
Mis on eesnäärmevähi puhul sisemise kiiritusravi kõrvaltoimed ja riskid? Kas Eestis on keegi, kellel on selle ala kogemusi?
Miks ei saa pärast sellist kiiritusravi enam tulevikus vajadusel opereerida?
Kust ma saaksin selle kohta lisa lugeda?
suured tänud, et leiate aega vastata!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
seda nimetatakse brahhüteraapiaks, kus ultraheli kontrolli all sisestatakse radioaktiivsed nõelad läbi lahkliha piirkonna eesnäärmesse. Eestis puudub seni vastava ravi kogemus, kuid teada on, et Tartu Ülikooli Kliinikum ostis eelmise aasta lõpus endale taolise aparatuuri.
Opereerida eesnääret peale kiiritusravi ilmselt saaks, kuid see ähvardab lõppeda paljude tõsiste tüsistustega. Seetõttu seda ei tehta.
Eestikeelset kirjandust selle ravimeetodi kohta pole. Internetist saate lugeda märksõnade "prostate cancer, brachytherapy" alt.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

kiiritus peale eesnäärme operatsiooni

peale radikaalset eesnäärme operatsiooni 6 nädalane ehk 30 korda kiiritusravi-millised võivad olla kiirituse kõrvaltoimed

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõige tavalisemateks võivad olla põie ja pärasoole kahjustus. Täpsema info saate siiski ravile minnes kiiritusravi arsti käest.
Ülo Zirel

Loe edasi

kusepidamatus

Tere.
Paar kuud tagasi eemaldati emakakael koos emakaga.Sain kiiritusravi.Nüüd tunnen,et põis "tilgub läbi".Kas see on mööduv nähtus?
Tänan.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ilmselt on tegu kusepõie ägeda kiirituskahjustusega, kuid võimalik, et ka põie infitseerumisega. Vajalik on lasta teha uriinikülv mikroobidele. Kui uriin on puhas, peaks pöörduma kiiritusravi ...

Loe edasi

uroloogia

Minu abikaasal proov näitas, et on eesnäärme halvaloomiline kasvaja. Siirded pole edasi läinud.Ta on 69 aastane. Kas on risk suur, kui ta võtaks harmoon tablette ega läheks opile. Millised on riskitegurid ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
eesnäärmevähi raviks on kaasajal kasutusel 3 võimalust - kasvaja eemaldamine koos eesnäärmega, kiiritusravi ja hormoonravi. Mõnikord tuleb neid ravimeetodeid ka kombineerida. Ainult hormoonravi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi