impotentsus ja põievähk 05.06.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

diagnoositi põievähk ja ootan opijärgseid tulemusi, mis pidada näitama, kas põis tuleb välja lõigata või ei, sest ei old tegemist pindmise kasvajaga. Raviarst ütles, et tema ei taha mu küsimustele vastata enne kui tulemused käes. Kuid tahan siiski vastuseid - arst ütles, et kuna olen noor mees (40), siis ilmselt saab teha kunstpõie. Kuid sellega võivad kaasneda kusepidamatus või kusepeetus ja impotentsus. Küsimused: 1. Kas kusepidamatus/peetus jääbki pidama sellistel juhtudel või saab midagi enda aitamiseks siis veel teha? 2. Kas impotentsus tekib ilmtingimata ja kas selles osas saab ka midagi teha? Tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uriinipidamatus ja erektsioonihäired on tõesti kaks kõige sagedasemat kusepõie või eesnäärme radikaaloperatsioonide järgset tüsistust. Kusepidamatuse puhul saab hiljem paigaldada kusepõie sulgurlihase proteesi. Impotentsi saab ära hoida, kui põis koos eesnäärmega eemaldada närve säilitavalt, juhul kui kasvaja pole liiga suur. Lisaks tuleks 3 kuud peale operatsiooni regulaarselt tarvitada viagra tüüpi erektsiooni stimuleerivaid tablette, et parandada vaagnaorganite verevarustust.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Probleem uriini väljutamisega

Tere!
Mu mehel (40a) tekkis mõni aeg tagasi probleem, et ei saa uriini väljutades survet avaldada. Kui üritab, siis jääb piss hoopis kinni. Samuti on ta viimasel ajal kurtnud mõningast valu alakõhus. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
urineerimishäired võivad olla põhjustatud väga erinevate haiguste poolt. Meestel on tavaliselt selle põhjuseks eesnäärme haigused: healoomuline suurenemus, vähk või põletik. Urineerimishäireid ...

Loe edasi

põievähk jne

Tere,
kas ja millised võimalused on Euroopas põie siirdamiseks? Poolteist aastat tagasi katsetati laboris kasvatatud kusepõit: http://www.genomics.ee/index.php?lang=est&nid=1702

Kas ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
erinevate kudede s.h. kusepõie kasvatamine on praegu veel eksperimentaalne ja pole veel kasutusel igapäevases meditsiinilises praktikas. Teie probleemi puhul kahjuks paremat varianti ei ole.
Loe edasi

impotentsus ja põievähk nr2

Vabandan, 3. küsimus jäi kirjutamata! 3. Kui nüüd edasi lõigatakse (sest arst ka ütles, et praegu ei saanud rohkem lõigata), siis kas see kõik tähendab ka, et hakkan keemiaravi saama? Tänan veelkord.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
keemiaravi tehakse enne või peale kusepõievähi operatsiooni vaid siis, kui esinevad siirded või kasvaja on nii suur, et pole esialgu eemaldatav või leitakse kasvajarakud eemaldatud lümfisõlmedes.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi