Probleem uriini väljutamisega 30.11.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mehel (40a) tekkis mõni aeg tagasi probleem, et ei saa uriini väljutades survet avaldada. Kui üritab, siis jääb piss hoopis kinni. Samuti on ta viimasel ajal kurtnud mõningast valu alakõhus. Millega võiks tegemist olla ja kui tõsine see probleem on??? Olen kuulnud, et sarnaseid kaebusi võivad tekitada nii põieprobleemid kui ka eesnäärme põletik. Sellisel juhul, mis arsti poole peaks pöörduma, kas uroloogi või meestearsti poole? Ja kui kiiresti peaksime aja kirja panema?
Ette tänades,
murelik naine

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
urineerimishäired võivad olla põhjustatud väga erinevate haiguste poolt. Meestel on tavaliselt selle põhjuseks eesnäärme haigused: healoomuline suurenemus, vähk või põletik. Urineerimishäireid tekitavad ka erinevad närvihaigused, detruusor-sfinkter düssünergia, põievähk jne.
Teie abikaasa peaks pöörduma uroloogi vastuvõtule. Aja võite nt homme kirja panna.
Ülo Zirel