põievähk jne 03.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kas ja millised võimalused on Euroopas põie siirdamiseks? Poolteist aastat tagasi katsetati laboris kasvatatud kusepõit: http://www.genomics.ee/index.php?lang=est&nid=1702

Kas ja millised variandid on (50a-sel) inimesel, kel aasta tagasi operatsiooni käigus põit enam ei ole vaid kott kõhu all, kuhu koguneb kusi? Kas võimalik, et ka sellise probleemiga inimesed kunagi veel tavapäraselt tualettikasutavad?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
erinevate kudede s.h. kusepõie kasvatamine on praegu veel eksperimentaalne ja pole veel kasutusel igapäevases meditsiinilises praktikas. Teie probleemi puhul kahjuks paremat varianti ei ole.
Ülo Zirel