Neeru fikseerimise operatsioon 17.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lp dr Zirel,

kui on vajadus neer fikseerida operatsiooni teel, siis milline on operatsiooni protseduur, kui kaua see kestab ning kas ja kui pikk on eelnev ja järgnev haiglaravi. Kas teate ka öelda, kui pikad on nimetatud operatsiooni järjekorrad?

Ette tänades,
naisterahvas (30 a.)

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kaasajal fikseeritakse neer laparoskoopiliselt, s.o. väikeste 1 cm aukude kaudu kaamera kõhtu viimisega. Trauma on väike ja paranemine kiire. Operatsioon võtab aega ca 1 tund, eelnevat haiglaravi pole vaja, operatsiooni järgselt tuleb haiglas olla paar päeva. Meie uroloogiaosakonnas on operatsioonijärjekord 1,5-2 kuud.
Ülo Zirel