tere 29.01.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

minu nimi on katrin ja olen 38a.nimelt on mul juba mitu aastat olnud probleem uriini prooviga see näitab kogu aeg et uriinis on veri.mul on parem neerallalangenud ja on suure liikuvusega olen kõhna inimene.ja vasakul pool on kusejuha niverdus. kogu aeg on mul seljas tugevad valud täitsa nii vahest et võtab karjuma ja alakõhus on valud. naistearsti juures on käidud selja kompuuter tehtud.viimane uriini proov oli selline kõik ülejäänud näitajad korras agaERY250 4PLUSSIGA ksa tõesti see neer liigub nii palju ja teeb niisugust valu.käisin suvel haapsalus uroloogi vastuvõtul tema ütles et suvel ei hakka keegi teil seda ülesse tõstma.kuigi kui olin 2008a pelgulinna haiglas öeldi kui teeb ikka liiga tuleb op teha.nüüd on mul saatekiri järgmise uroloogi juurde.prerearst ei oska minuga midagi ette võtta aga ega see ju normaalne ei ole et ma ei saa peaaegu midagi teha nii hakkavad valud olen ju noor inimene ja pean tööl käima.mida teie soovitate ja ksa see neeru ülesse tõstmine lahendab probleemi ma neam ei talu neid valusi ja kas see op on väga hirmus.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Katrin,
kui diagnoos on õige ja valud põhjustatud tõepoolest rändneerust, saab operatsiooniga kindlasti abi. Operatsioon ise ei ole raskete killast, kaasajal tehakse seda laparoskoopiliselt.
Ülo Zirel