Toru põie ja neeru vahele. 15.04.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu isal aata tagasi eemadati põis seoses kasvajaga ja ehitati uus põis soolest. Selgus, et ka üks neer enam ei tööta kuna on kärbunud. Nüüd on halvenenud ka teise neeru töö ja kuskile põie ja neeru vahele on otsustatud panna kuntslik "toru". Minu küsimus Teile on selline: Kui keerulise operatsiooniga on tegu ja kas seda tehakse lahtiselt või nn kinnisel meetodil ja millised võivad olla potensiaalsed tüsistused?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
seda kunstlikku toru nimetatakse stendiks ja see pannakse kusejuhasse - 1 ots jääb neeruvaagnasse ja teine ots põide. Selline karkass võimaldab uriinil ahenenud kohast takistuseta läbi voolata ning samas see stent ka laiendab kusejuha ahenenud kohta. See ei ole operatsioon, vaid röntgenis kinnisel meetodil tehtav protseduur. Tüsistus on see, et stent ei lähe ahenenud kohast läbi.
Ülo Zirel