põie- või kusiteede põletik ja neerud 08.09.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Probleem algas nii, et urineerimise lõpus oli tunda tugevat valu. Urineerimine oli sagenenud kuid uriini hulk vähenenud ei olnud (jõin teadlikult palju ka) ja värvus pigem heledam. Kipitustunet kuseteedes või valu alakõhus polnud. Varem pole põiega probleeme olnud. Arst kirjutas Berlocid'i ja alates pärast teise tableti võtmist on pea uimane ning paremas neerus valu. (Urineerimisel enam valu pole). Neer valutab juba mitmendat päeva. Kas valu neerus võivad põhjustada need tabletid või hoopis põletik?
Sooviks veel teada kuidas vahet teha põiepõletikul ja kusiteede(kusiti) põletikul? Olen naisterahvas.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et teile see ravim ei sobi ja tuleks ära jätta. Põiepõletiku ja kusitipõletiku vahetegemisel pole tähtsust, ravi on ühesugune.
Ülo Zirel