Valud seljas, alakõhus, veri uriinis 06.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul tõsine mure oma tervise kohta.
Pool aastat tagasi hakkasid valud alakõhus. Käisin perearsti juures. Tehti vereproov, uriiniproov. Ütles et näidud korras, aga hiljem nagu ütles et esineb mikrohematuuria.
Edasi saadeti ultrahelisse - leid normipiires
järgmine tee oli Uroloogi juurde- tema vaatas ultraheli pilte ja vastas kõik korras (kokku kestis arsti külastus 2min) suhteliselt kahtlane.
Siis otsustas perearst saata Ida-Tallinna Keskhaiglasse endokrinoloogia-gastroenteroloogia osakonda uuringutele. Tehti röntgenograafia (rindkere, nimmelülid)- leid normis. Järgmisena tehti Koloskoopia- jämesool normis, terminaaliileumis lümfofollikulaarne hüperplaasia (ei tea mis tähendab?) Tehti samuti ultraheli- leid normis. Võeti vere ja uriiniproov. Uriinist leiti ERY 25/μl. Doktor soovitas korduvalt külastada uroloogi prostatiidi kahtluse korral.

Mida teie arvate mis on minu probleemi põhjusteks? (valud alakõhus, vahest seljas, rindkeres, vahest peavalud)

Kuhu peaks pöörduma?

Aidake

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et teil ongi tegu eesnäärmepõletikuga. Seda ei näita ei ultraheli ega tavalised uriini-,vereanalüüsid. Tuleb võtta kusitist analüüsid suguhaiguste tekitajatele ja teha spermaanalüüs põletikule. Peaksite uuesti pöörduma uroloogi või meestearsti poole.
parimat,
Ülo Zirel