valud külje sees 30.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 50-aastane naine ja muret tekitavad valud vasakul pool küljes ja seljas. Külje sees on sellised tahtmatud korinad, mida leevendan Gefilus toodetega. Korduvalt (pigem pidevalt) on uriinianalüüs olnud korrast ära. Arst ütleb, et uriinis on veri. Soovin, et seletaksite lahti diagnoosi- cysta renis dex, Nephrolithiasis sin, Heratuunia.(võin kirjas eksida) Uroloog on põhjendanud vaevusi põiehädaga ja ka vastavat rohtu bakterite hävitamiseks välja kirjutanud. Et püsida töövõimeline, võtan no-spa tablette, valuvaigistit. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on ladinakeelsete diagnoosidega - parema neeru tsüst, vasema neeru kivi ja verikusesus. Kui teil on vasemas küljes valud, võivad need olla küll kivist põhjustatud. Neerukiviga tuleks midagi ette võtta, saate vaevustest lahti.
Ülo Zirel