põie- ja neeruvaagnapõletik 08.01.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas on võimalik, et pärakulõhe ja hemorroidide põletikust põhjustatuna tekib põiekaelapõletik, mis võib üle minna neeruvaagnapõletikuks? Mul on ühe korra nii olnud, et algasid kohutavad põletikulised valud pärakus (tean, et mul on hemorroidid), seejärel mõne päeva pärast läks urineerimine valulikuks ja kuna arst tahtis külvi võtta, pidin nädal aega kannatama, et tulemusi oodata, mil seejärel tekkisid mul kohutavad seljavalud neerude piirkonnas ja kõrge palavik. Arstid ja eriti perearst väidavad, et need asjad ei ole seotud. Kuid tunnen, et hakkab sama asi jälle pihta.
Kuhu ma peaksin pöörduma? Ei soovi enam nädal või rohkem kannatada seda põletikku, et viskaks kõrge palaviku üles. Või ehk on käsimüügis mingeid ohutuid põletikku alandavaid ravimeid, mis võtaks vaagnapiirkonnast valugi ära.

Teie abile ootama jäädes ja ette tänades,
27-aastane neiu

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
hemorroididel ja kuseteede põletiku vahel ei oska tõesti mingit seost leida. Võimalik, et oli tegemist kokkusattumisega organismi üldise kaitsevõime langusest tingituna.
Kui on tegemist kliiniliselt väljendunud uroinfektsiooniga (sagenenud urineerimine, palavik, valud põie või neerude piirkonnas jne.) alustatakse antibakteriaalset ravi koheselt uriinikülvi vastust ära ootamata. On teada, et enamikel juhtudel põhjustab kuseteede põletikku soolekepp. Uriinikülvi vastuse saabumisel on võimalik vajadusel ravi korrigeerida.
Kui hemorroidid on olnud pikemat aega probleemiks, tuleks need kirurgiliselt eemaldada. Soovitan teil abi saamiseks pöörduda üldkirurgi poole. Tallinnas, Pelgulinna Haiglas on ka spetsiaalne proktoloogiaosakond, kus kirurgid tegelevad süvendatult pärasoole haigustega.
Efektiivseid põletiku- ja valuvastaseid ravimeid apteegi käsimüügist ei saa. Ei soovita ka iseravimisega tegelda. Kui probleem on tõsine, saab igal ajal ja ilma saatekirjata pöörduda haiglate erakorralisse vastuvõttu.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel