Kuseteede põletik 23.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere jälle,

Kirjutasin kahel korral oma korduvatest põletikest. Perearst väidab uriiniproovi järgi (ribatest), et mul on põie- ja neeruvaagnapõletik. Kas peaksin iga kord siis külvi nõudma? Ja kui mul pole mainitud haigused, mis mul siis on? Suguhaigusi kindlasti mitte, sest naistearsti juures on kõik korras. Mis siis põhjustab põiepõletikulaadset tunnet- kipitus urineerimise lõpus, vahel pidevalt? Verd uriinis? Vabandan, kui tundun võhikuna, aga ma pole ju arst. Peaksin ka mainima, et mu ülalaud on pidevalt turses.

Tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uroinfektsiooni täpseks diagnoosimiseks on vaja teha uriinikülv. Korralikult võetud uriinianalüüs võib anda vaid kaudseid vihjeid ning kuna reeglina uriinianalüüsi korralikult ei tehta, siis see vastus ainult tekitab segadust.
Ma vihkan terminit "naistearsti juures kõik korras", mis sageli tähendab vaid seda, et günekoloog paneb 2 sõrme tuppe ja ütleb, et pole häda midagi. Kas külvid on tehtud? Kas tupeseene suhtes on kontrollitud? Kas teil on emakasisene spiraal? Vat kui palju vastuseta küsimusi.
Silmade paistetuse ja kusemishäirete vahel pole mingit seost.
Ülo Zirel