neerukivid 28.01.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lp. doktor,palun selgitage mulle,kas neerukivid tekitavad ka palavikku või on ainsaks sümptomiks valud.Tänan vastuse eest.Sille.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Sille,
neerukivid iseenesest ei tekita palavikku. Palavikku tekitab neerukivitõvele lisandunud infektsioon e. neeruvaagnapõletik. Põletikust muud moodi lahti saada pole võimalik, kui tuleb kivid eemaldada. Antibiootikum-ravi on sel juhul vaid ajutise efektiga.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel