Uriinikülv 16.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mida on võimalik välja selgitada uriinikülviga?Mille poolest see erineb tavalisest uriiniproovist?

Tänades S.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uriinikülviga selgitatakse, kas uriinis kasvab haigusttekitavaid mikroobe, mis liiki mikroobidega on tegu ja missuguste antibiootikumidega on neid võimalik hävitada. Teatavasti on uriin tavaliselt steriilne (mikroobivaba). Mikroobid uriinis tähendavad kuseteede põletikku (nt. põiepõletik, neeruvaagnapõletik). Tavaline uriinianalüüs sellist informatsiooni ei anna.
Parimat,
Ülo Zirel