Kõrge LDL ja madalad triglütseriidid. 26.05.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 20-dates naine ja hiljuti mõõdetud LDL kolesterool oli 4,1. HDL kolesterool 1,7 ja triglütseriidid 0.69. Kas sellised näitajad vaatamata kõrgenenud LDL kolesteroolile on rahuldavad?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
LDL kolesterooli tase võiks olla madalam, aga kuna HDL tase on kõrge ja LDL/HDL suhe alla kolme (2,4), siis pole otseselt muretsemiseks põhjust.
Parimatega, dr. Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

vere analüüs

Mida näitab vereanalüüsis Eosinofiilide suhtarv 7,7 ja eGFR(CKD-EPI) 87,16 ml/min/1,73m2. Kas on vajalik perearsti poole pöördumine?
Kolesterool 6,9 ja veresuhkur 5,6. Kõik teised näitajad, mis on ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Teie kolesterooli näit on soovitavast normist kõrgem, kuid arvestades, et olete taimetoitlane, ei saa asi olla toitumises. Tasuks juurde teha teised vere lipiidide tasakaalu iseloomustavad ...

Loe edasi

Kolestorool

Mees 45a.Kolestoroolitase on 7,2%.Kui palju on normaalne tase?Mis peaks olema minu söögieelisteks?Näiteks,kas munavalge ja tailiha sisaldavad samuti palju kolestoroli?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.

Soovituslik kolesterooli väärtus oleks 5 mmol/L, kuid Põhjamaades läbi viidud projekti põhjal saadi tervetel täiskasvanutel järgmised seerumi kolesterooli väärtused: 30-49 a/3.3-6.9 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi