Toit 2 aastasele 05.01.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mis eluaastast tohib anda heeringat, muna valget, peekonit? Kas 2a lapsele on sobilik? Lapsel tekkis palavik, kõhulahtisust, punased punnid kehal.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nimetatud toiduained võivad mõnikord kaheaastase menüüsse kuuluda, eeldusel, et kogused vastavad lapse ealistele vajadustele ning et toiduained (heeringas, peekon) pole tugevalt üle töödeldud ega liialt soolased. Palavikku ükski neist toisuainetest esile ei kutsu ning siin oli eeldatavasti tekkinud haigusnähtudel siiski mingi muu põhjus.
Parimatega, dr. Ehala