Toitumine peale sleeve operatsiooni 24.04.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! 05.03.2017 tehti mulle maovähendus operatsioon (sleeve) . Kuni kestis vedel ja püreestatud dieet oli kõik korras, s.t. toidukogus umbes 75-100 ml ja kaal langes korralikult. Haiglasse tulles 93 ja kuu möödudes 81 vööümbermõõt kahanes 10 cm. Siis hakkasin tava toitu tarbima. Kogused ei ole suurenenud, pigem vähenenud- 100ml ei suuda ära süüja. Söögi kordasin on 4-5. Söön põhiliselt kanalihaja juurde mahutan sümboolse koguse juurvilja. Aga ka see imeväike kogus kipub välja tulema, peale sööki on raskustunne maos isegi ühe suutäie järel. Kaal on kinni jäänud ja üks kilo juurde tulnud, kõht on kinni , vahel lahti . Olen mures, kas nii peabki olema ja pean varuma kannatust, või teen midagi valesti. Võtan Omepi, D vitamiini j Livol multi vitamiini. Ootan Teie vastust ja ette tänades soovin kaunist päeva.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Oleks hea kui saaksite nõu pidada, kas teid opereerinud kirurgi või tema meeskonda kuuluva õega, et toitumine koos üle vaadata. Muutus, mis peale lõikust söömises toimub, on küllaltki suur. Siin on vaja kohati täpset arvestust ja kirja teel ei saa kaaluseisaku põhjuste üle otsustada. Lisan teile sleeve operatsioonijärgse juhise, kui teil seda veel juhtumisi pole. Sealt leiate täpsed suunised oma toitumise planeerimiseks.

http://www.regionaalhaigla.ee/sites/default/files/documents/Bariaatrilise_operatsiooni_jargne_toitumise_ja_taastumise_teejuht._Vertikaalne_maoresektsioon_ehk_vertical_Sleeve_Gastrectomy.pdf

Parimatega, dr. Ehala