pole toiduisu 18.11.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 183cm pikk ja kaalun 53 kilo. Toiduisu üldiselt ei ole olen aastaid proovinud kaalust juurde võtta, olen tarbinud igasugu massilisajaid ja ajand sisse ka palju kilokaloreid. Kõige rohkem olen kaalunud 61 kg siis kui ei teinud füüsilist tööd. Kuidas saada juurde kaalu- teen trenni ja koguaeg puutun kokku füüsilise tööga. Kas oleks ka mingeid ravimeid mis tõstaksid toiduisu, sest ei jaksa enam toitu sisse ajada kui isu puudub.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete oma kasvu kohta alakaalus ja siin soovitaksin tulla kindlasti konsultatsioonile. Söögiisu tõstmine pole väga kerge ja küsimus on, et miks noorel mehel puudub söögiisu. Värsked salatid, puuviljad ja marjad aitavad teinekord söögiisu parandada. Samuti tõstavad söögiisu mõruained: koirohi, humal, jt. Trennist ja toidulisanditest pole väga palju abi kui toitumine laiamas mõttes on paigast ja ei kata meie päevaseid vajadusi. Arstlikus mõttes tuleks välistada vitamiinivaegus ja hinnata tuleks teie kehakompositsiooni, et saada aru kui suur on probleem. Vastuvõtule saate tulla Tallinna meestekliinikusse ning info leiate meie kodulehelt http://kliinikum.ee/meestekliinik/
Parimatega,
dr. Ehala