Liigne kehakaal 11.04.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Kuhu saab pöörduda 63-ne naisterahvas (minu ema), kui tal on liigne kehakaal - kasv 1.60 ja kaal hetkel 95 kg, lisaks ka haiged põlved ja veel palju haigusi, et saada mitte lihtsalt toitumissoovitusi vastavalt üldskeemile, vaid et arst arvestaks ka kõik muu terviseprobleemid ja aitaks leida optimaalselt viisi kuidas ta saaks kaalust alla võtta.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Otsest toitumisnõustajate süsteemi Eestis veel hetkel käigus pole, kuid siiski on olemas inimesed, kes on end koolitanud ja oskavad nendel teemadel nõu anda. Tean, et ka Pärnu haigla juures töötas ja loodetavasti töötab edasi toitumisnõustaja. Selle kohta tasub siiski küsida juba kohapeal, Mina saaksin pakkuda vajadusel nõustamist skype´i teel, sest vastuvõtt on Tallinnas. Korralikuks nõustamiseks vajab aga iga toitumisega tegelev nõustaja, et inimene paneks vähemalt nädala oma toitumise võimalikult üksikasjalikult kirja, mille alusel saaks teha edasisi otsuseid. Nõustamise kohta saate infot saates kirja toitumine@kliinikum.ee
Parimatega,
dr.Ehala