Kanepi õli 19.11.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Minule soovitas üks tuttav tarvitadad kanepi või linaseemne õli kuna need pidid alandama vererõhku, vähendama kolesterooli taset, muutma veresooni elastsemaks ja samuti pidi aitama veresoontele tekkinud kolesteroolil ladestuda.
Kas see vastab tõele?
Juhul, kui jah, siis milline neist õlidest on parem? Kui suures koguses ning mitu korda peaks seda võtma
Minul oleks vaja alandada vererõhku ja kolesterooli taset, aga ravimeid väldiks nii kaua, kui vähegi võimalik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vastuseks soovin öelda, et kõigepealt tuleb endale selgeks teha põhjused, mis on viinud organismi tasakaalust välja ning kutsunud esile vererõhu- kui ka kolesteroolinäitajate tõusu. Põhjustega tegelemata pole ka mistahes toidulisanditest (õlidest) ainuüksi kasu. Võimalik et korrigeerimist vajaks toitumine üldisemalt. Juhul kui kehakaal on tõusnud, tuleks tegeleda ka antud probleemiga. Seetõttu soovitan teil eelkõige pidada nõu mõne spetsialistiga. Oma toidulaua rikastamiseks/ tasakaalustamiseks võite aga kasutada mõlemat kirjas mainitud õli (näiteks salatitesse).
Heade soovidega, dr.Ehala