Pidev kõhukinnisus.... 01.03.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Ma just saatsin kirja ära kuid unustasin ehk kõige tähtsamad asjad, et olen 49 aastane naine. Sünnitanud kolm last kes kõik on täiskasvanud. Viimase neljanda lapse sünnitasin 44 aastaselt ja peale tema sündi algaski mul migreen. Väga ja väga loodan, et saate aru, et see kiri on jätkuks eelmisele kirjale kus põhjalikult kirjutasin end vaevavast kõhukinnisusest. Vabandan oma rumaluse pärast.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lisaks veel eelmisele kirjale. Tulen tagasi liikumise juurde. Võimalik, et peale nlja sünnitust on kõhulihased lõtvunud ning seegi mõjutab seedimist. Harjutustest kogu korsetivööle võiks siinjuures kasu olla, võttes arvesse ka teie seljaprobleeme. Kui teil esinevad migreenid, soovitan vähendada (vältida) kohvijoomist. Teinekord ei sobi antud patsientidele ka tsitruselised. Kindlasti tasuks vältida kunstlikke magusaineid (aspartaam, jm).
Heade soovidega,
dr.Ehala