ülekaal pärast suitsetamise mahajätmist 09.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere dr. Ehala! Meeldiv äratundmine siinpool. Olin nimelt Teie patsient Pelgulinna Haiglas, olite minu perearst (piirkonnaarst). Olite niisugune arst, kes viitsis süveneda ja huvituda. See on alati olnud arstide hinnatuim omadus.
Probleemist. Olen 39 a. naine, jätsin maha suitsetamise päevapealt 2aastat tagasi. Esimesed 8 kuud ei juhtunud midagi, kõik oli üleni positiivne. Ja siis ta tuligi- nädalas KILO!!!! Tuli nii, et jalad ja liigesed kiunusid all!!! Lühikese aja jooksul olen vahetanud mitu garderoobitäit riideid- numbrilt 36/38 olen nüüd nr.42/44!!! Kaalust ei maksa kõneldagi- 55 kilo pealt 76 kilole... Ei jaksa enam hüüumärke pannagi. Ja arvesse võttes, et kogu selle aja jooksul minu toitumine oluliselt koguseliselt ei suurenenud. Nüüd siis on kaal pidama jäänud 76 peale. Juurde ei tule, aga MAHA KA EI LÄHE ükskõik, mida ma ei teeks! Kõnnin pikki vahemaid jala, hüppan hüpitsaga, peale kella 18 ei söö- EI MIDAGI! Võib olla läheb 1 kg maha ja kõik. Kas peab posija juurde minema!?? Infoks veel, et suitsetama hakkasin 20-selt, pakitäis suitsu jaotus 2-3 päeva peale. Pakkideviisi suitsetaja ma küll ei olnud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tänan heade sõnade eest. Kirja teel on teie praeguse kaalutõusu põhjust leida raske ja seetõttu kutsun teid vastuvõtule Tallinnas Gonsiori 3 (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala