Toidus liiga palju süsivesikuid. 20.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40-aastane naine, pikkus 163 ja kaal 67. Tunneksin ennast hästi 63-65 kilo piires. Kevadel õnnestus 3 kilo kaotada, kui vältisin süsivesikuid. Nüüdeks olen oma kaotatud kilod tagasi söönud ja seda just süsivesikute arvel, sest mulle meeldivad lihtsalt kõik magusad asjad. Olen pirnikujulise kehaga ja kui nooremas eas ladestus kõik üleliigne puusadele ja reitele, siis nüüd kõhule, nn. päästerõngas. Mida peaksin sööma, et ei tekiks ohjeldamatut isu magusa järele. Kroomitablette olen proovinud, aga need ei aidanud.
Tänan.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selleks, et esitatud küsimusele vastata peaksin ma teadma teie praegust menüüd. Üldjuhul annab menüü korrektsiooniga vähendada ka magusaisu.
Tulge vastuvõtule ja analüüsime teie toitumise läbi (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala