Vastuvõtt ? 02.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen siin lugenud pidevat soovitust helistada ja registreerida Teie vastuvõtule. Aga kindlasti pakuks huvi ka teistele küsimus - mismoodi ja millega Te saate ülekaalulisuse puhul aidata? Kui inimene tõesti tunneb, et miski pole seni aidanud, ent kaal on muutunud probleemiks.
Kas tegemist on tasulise konsultatsiooniga või mingi raviplaaniga või mingite medikamentide väljakirjutamisega vms.?
Samas oletavad kindlasti paljud ka, et Teie abi võib tasu mõttes jääda kättesaamatuks (näit. ROLE pakkujad küsivad 4100 kr. enne (!) raviplaani koostamist ning tulemustele garantiid ei anna).
Aitäh vastuse eest juba ette kui olete natuke nõus selgitama.
Kati

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna tegu on TÜ Kliinikumiga (Tallinna filiaal), siis on võimalus tulla vastuvõtule ka haigekassa alusel, mille puhul on visiiditasu 50. krooni. Esmase vastuvõtu käigus püüan saada üldpildi inimese söömis-liikumistavadest ning kaasuvatest haigustest. Välja on pakkuda erinevad kaalulangetamise programmid, mida esmasvisiidil tutvustan. Kui pean seda vajalikuks, olen kasutanud ka medikamentoosset ravi.
Heade soovidega, dr.Ehala