paastumine 26.04.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

kui kodus ise paastunud olen, kas siis võib tekkida probleemid naistel kuupuhastuseg tsükliga? kas see võib edasi lükkuda või üldse ära jääda? mul probleem selline, et mul on kuupuhastus jäänud hiljaks juba üle nädala. mida peaksin tegema? sooviksin siiski hea vormi saavutada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tsüklihäire võib olla tingitud erinevatest faktoritest, mille hulgas omavad tähtsust ka toitumine kui kehakaalu muutused. Korraliku paastu läbiviimiseks peaks olema siiski piisavalt eelteadmisi, selleks et oma organismi mitte kahjustada. Soovitan teil neil teemadel pidada nõu nii oma naistearsti kui ka perearstiga. See, mis hõlmab mõistet "väline hea vorm" ei pruugi alati tähendada, et piltlikult öeldes ka sisemiselt heas vormis oleksime. Esimese saavutamise nimel ei tohiks aga viimast unustada.
Heade soovidega, dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

toit pärast paastu

ots ustasin mitmel põhjusel paastuda-et saaks mürgi kehast,et toit omandaks maitse ja et võtaksin kaalus alla.Üritan veepäevi pidada vähemalt 5,kuid siis tuleb jälle süüa.Millises järjekorras?

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Vabandan, kuid ma ei saa teie kirja põhjal päris täpselt aru, kas soovite paastuda viis päeva või pidada lihtsalt veepäevi. Kui soovite tõepoolest paastuda, siis paast peab toimuma kindla korra ...

Loe edasi

kaalu langetamine

Kas paastulaager on hea mõte kaalu langetamise eesmärgil? Olen 29.a. Olen üks kord käinud, kuid hiljem tuli kaalu veel rohkem juurde. Kas paastulaagris on paljude asjade puhul kasulik?
Tänan

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Paastumine on osa teatud elustiilist ning enamustele nii öelda lääne inimestele on see võõras ja nende organismile harjumatu. Paastumisele peab eelnema ja järgnema teatud kohanemisperiood. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: