Pea iga kolmas esmasünnitaja valib keisrilõike

Pea iga kolmas esmasünnitaja valib keisrilõike

Värske uurimuse kohaselt suureneb USAs järjepidevalt keisrilõigete osakaal ja selle suundumuse peatamiseks oleks tarvis midagi ette võtta.

Dr Jun Zhang, kes töötab Eunice Kennedy Shriveri riiklikus laste tervise ja inimarengu instituudis, sõnas esmaspäevasel pressikonverentsil, et ajavahemikus 1996–2007 kasvas keisrilõigete arv enam kui 50% võrra ja „praegu valib lapse ilmaletoomiseks keisrilõike iga kolmas esmasünnitaja“.

Lisaks eelistab üha enam naisi keisrilõiget ka järgmistel sünnitustel ja meditsiiniliste vahenditega esilekutsutud sünnituste suhtarv on suur, vahendab Businessweek.

„44% vaginaalse sünnituse kasuks otsustanud naistest laseb sünnituse esile kutsuda,“ märkis eespool nimetatud instituudi epidemioloogia, statistika ja ennetusuuringute osakonna vanemteadur Zhang. „Selles [esilekutsutud sünnituse] grupis on keisrilõigete osatähtsus poole suurem kui naistel, kes ootavad sünnituse loomuliku alguseni.“

Ta lisas, et paljudel juhtudel tehakse keisrilõige sünnitusvalude algusjärgus ehk veel enne, kui naisel oleks võimalus laps loomulikul teel ilmale tuua.

Miami ülikooli Milleri meditsiinikooli sünnitusabi ja günekoloogia professor dr Salih Yasin selgitas, et nii nagu iga operatsiooniga, kaasnevad ka keisrilõikega omad ohud.

„Esiteks ei ole keisrilõige lihtsalt sünnitus, vaid sünnitus raske operatsiooni abil.  Seega on veritsuste ja nakkuste oht ning ka paranemis- ja taastumisaeg pikem,“ lisas Yasin, kes kõnealuses uuringus ei osalenud. Korduvad keisrilõiked mõjuvad halvasti ka emakale. „Seoses keisrilõikega esineb palju rohkem hüsterektoomiat, vereülekandeid ja naiste surmajuhtumeid,“ ütles ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada