Raseduse katkemine ei tähenda, et järgmisega peaks viivitama

Raseduse katkemine ei tähenda, et järgmisega peaks viivitama

Arstide sõnul ei pea nurisünnituse üle elanud naised uue rasedusega viivitama.

30 000 naist hõlmanud Aberdeeni ülikooli korraldatud uuringust ilmnes, et kõige paremad võimalused raseduse normaalseks kulgemiseks tagab rasestumine kuue kuu jooksul pärast raseduse katkemist, vahendab BBC.

Teadlased analüüsisid ajavahemikus 1981–2000 kogutud andmeid naiste kohta, kes jäid pärast esimese raseduse katkemist uuesti lapseootele.

Juhtiv uurija ja sünnituse epidemioloogia lektor dr Sohinee Bhattacharya mainis, et WHO soovitab järgmise rasedusega oodata vähemalt kuus kuud.

Internetileht NHS Choices soovitab naistel oodata vähemalt kolm kuud, et leppida raseduse katkemisega ja anda menstruaaltsüklile aega taastumiseks.

Kuid dr Bhattacharya sõnas, et vanematel naistel, kellel on suurem nurisünnituse risk, võib viivitamine hoopis vähendada raseduse normaalse kulu tõenäosust.

„Enam kui 35-aastastel naistel soovitan ma igal juhul proovida rasestuda kuue kuu jooksul, sest vanus on nende puhul tõsisem riskitegur kui raseduste vahele jääv aeg.“

Järgmise rasedusega peaks tema sõnul ootama vaid siis, kui naisel on esinenud tüsistusi, näiteks nakkusi.

Ühe teooria kohaselt viljakusprobleemid vaid süvenevad aja möödudes.

Lisaks arvatakse, et kui naine püüab pärast nurisünnitust kiiresti rasestuda, annab see talle tugevama ajendi tervislike eluviiside järgimiseks.

Ämmaemandate ja günekoloogide kuningliku kooli (ingl Royal College of Obstetricians and Gynaecologists) president dr Tony Falconeri kinnitusel näitab see uuring, et naistel ei ole vaja rasestumisega oodata, kui nad on selleks füüsiliselt ja emotsionaalselt valmis.

„Naistel tasub pidada nõu perearstiga ja uurida, kuidas nad saaksid raseduseks paremini valmistuda,“ sõnas ta.

 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada