Dieetjoogid võivad olla seotud enneaegse sünnitusega

Dieetjoogid võivad olla seotud enneaegse sünnitusega

Kunstlikke magusaineid sisaldavad karastusjoogid võivad suurendada enneaegse sünnituse riski, väidavad Taani naiste seas tehtud uuringu põhjal Taani, Islandi ja Ameerika teadlased.

Uuring hõlmas ligi 60 000 lapseootel taanlannat, kelle kohta koguti mitmesuguseid andmeid aastatel 1996 kuni 2002, vahendavad ERR teadusuudised.

Teadlased asusid  andmete alusel siis välja selgitama, kas leidub statistiline seos suhkrut või tehismagusteid sisaldavate jookide joomise ning enne 37. rasedusnädalat sünnitamise vahel.

Selguski, et mida rohkem naine kunstmagustatud jooke jõi, seda suurem oli enneaegse sünnituse oht. Vähemalt üks klaas jooki päevas suurendas ohtu ligi 1,4 korda, neli või enam klaasi ligi 1,8 korda. Suhkrut sisaldavate jookide puhul sellist seost aga ei leitud.

Kuidas täpselt suhkruasendajatega joogid enneaegset sünnitust esile võiksid kutsuda, ei ole veel teada. Üks võimalus on, et need ained tõstavad vererõhku ja kõrgenenud vererõhk teatakse olevat enneaegse sünnituse üks võimalikke põhjusi. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada