Jooga kasulikud mõjud rasedatele on suuremad kui ohud

Jooga kasulikud mõjud rasedatele on suuremad kui ohud

Asjatundjate sõnul on jooga rasedatele ohutu seni, kuni nad tegelevad sellega ettevaatlikult ja mõõdukalt.

„Lapseootel naistele mõjub trenn väga hästi, eriti jooga: nad peavad lihtsalt teadma piiranguid,“ vahendab HealthDay News ortopeediakirurgi ja tulevase ema dr Rachel Rohde sõnu Ameerika ortopeediakirurgide akadeemia (American Academy of Orthopaedic Surgeons, AAOS) pressiteates.

„Raseda kehas toimub palju muutusi, mis mõjutavad seda, kuidas ta joogat teeb, ükskõik kas tegemist on kogenud või algaja joogapraktiseerijaga,“ lisas Rohde.

Akadeemia hinnangul võimaldab jooga kui alternatiivne treening rasedal treenida nii, et ta ei kahjusta beebit ega südant, ning kokkuvõttes kaaluvad sellise kerge kehalise koormuse kasulikud mõjud üles võimalikud riskid.

Tuleb aga meeles pidada, et üldise ohutuse ning lihase- või liigesevigastuste vältimiseks on äärmiselt oluline valida õiged joogaasendid.

Akadeemia spetsialistide hinnangul annab jooga lapseootel emadele õige treeningrežiimi korral hea võimaluse arendada jõudu ja painduvust, pakkudes ühtlasi lõõgastumisvõimalusi ja õpetades hingamist kontrolli all hoidma.

„Jooga üks peamisi eeliseid on kontrolli säilitamine oma keha üle ja võime teha iga liigutust omas tempos,“ selgitas Rodhe.

Akadeemia soovitab joogahuvilistel kõigepealt arstiga nõu pidada ning seejärel kontrollida, et treeninguid juhendab kvalifitseeritud õpetaja. Oluline on ka korralik soojendus ja riietus. Samuti peaksid rasedad hoolitsema selle eest, et neil ei teki veepuudust, ja vältima selliseid jooga variante nagu Birkam, mis on nn „kuum“ jooga ja võib kehatemperatuuri liigselt tõsta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada