Sportival rasedal sünnib saledam beebi

Sportival rasedal sünnib saledam beebi

Uus-Meremaa ja USA teadlaste sõnul võib kerge kehaline treening raseduse ajal avaldada positiivset mõju lapse tulevasele tervisele sellega, et hoiab lapse kaalu üsas kontrolli all.

Ülekaalulistel emadel sünnivad suurema tõenäosusega raskemad lapsed, keda võivad seetõttu edasises elus suurema tõenäosusega ohustada terviseprobleemid, annab BBC News teada.

84 esmasünnitajat hõlmanud uuringu käigus leiti seos treenimise ja pisut väiksema kehakaalu vahel.

Järjest rohkem on tõendeid selle kohta, et lapse ainevahetust hilisemas elus võib mõjutada tema üsasisene keskkond, ning oma pikkuse kohta suhteliselt raske beebi võib suurema tõenäosusega olla ülekaaluline ka edaspidi.

Aucklandi ülikooli ja Põhja-Arizona ülikooli ühisuuringusse kaasati rasedad, kellest pooltel paluti kasutada regulaarselt viiel korral nädalas 40 minuti vältel velotrenažööri.

Neil paluti treeninguid jätkata vähemalt 36. rasedusnädalani.

Uuring näitas, et treeninguid jätkanud naiste lapsed ei olnud teiste naiste lastest küll lühemad, ent olid neist keskmiselt 143 grammi kergemad.

See viitab sellele, et treening ei kammitsenud üsasisest kasvu, küll aga vähendas beebide täiendavat rasvakihti.

Lisaks sellele ei tuvastatud, et treening oleks mõjutanud loomulikke muutusi ema reaktsioonis hormoonile nimega insuliin, mis tagab lootele piisava varustatuse toitainetega.

„Kui võtta arvesse, et suurt sünnikaalu seostatakse suurema ülekaalulisuse riskiga, võib sünnikaalu mõõdukal vähenemisel olla lapse tervisele pikaajaline kasu tänu sellele, et ülekaalulisuse oht hilisemas elus väheneb,“ selgitas uuringu juht dr Paul Hofman.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada