Nõuanded last ootavale emale

Rasedus ei tähenda veel rippuvaid rindu kogu eluks. Naha tugevdamiseks masseeri rindu õrnalt du?i all pesukäsna ja külma veega. Seejärel määri neile pehmendavat kreemi. Alusta rinna alt ja masseeri kaenlaaluste poole. Sellisel viisil säilitab nahk elastsuse ega muutu lõdvaks.

Masseeri rindu
Rasedus ei tähenda veel rippuvaid rindu kogu eluks. Naha tugevdamiseks masseeri rindu õrnalt duši all pesukäsna ja külma veega. Seejärel määri neile pehmendavat kreemi. Alusta rinna alt ja masseeri kaenlaaluste poole. Sellisel viisil säilitab nahk elastsuse ega muutu lõdvaks. Hädavajalik on muidugi hea, ilus, tugeva kahaga rinnahoidja. Traatidega rinnahoidjad võib kohe kõrvale jätta, sest need toestavad ainult rinna alumist osa, mitte kogu rinda.


Jalavann

Lapse ootamise ajal jalad tihti tursuvad ja muutuvad isegi paari numbri võrra suuremaks. Nii võib neile kergesti tekkida paksendeid ja haavandeid. Vaevust vähendab jalavann. Veele võib lisada ka jalavannisoola. Seejärel on vajalik jalgu töödelda spetsiaalse viiliga ning lõpuks masseerida jalakreemiga. Pärast vanni tõmba jalga looduslikust materjalist sukkpüksid. Igal võimalikul juhul tõsta jalad üles. Ka tugisukkpükstest võib abi saada. Kasulik on need jalga tõmmata kohe hommikul üles tõustes, enne kui jalad ja sääred hakkavad paistetama.


Vinnid ja plekid

Nahk reageerib erinevatel naistel erinevalt. Ühel muutub nägu raseduse ajal ilusaks, teisel tekivad vinnid ja lööbed. Seetõttu on hooldus väga vajalik. Surnud naharakkude kõrvaldamiseks ja sügavpuhastuseks on hea hõõruda nägu kooriva kreemiga, kuid mitte tugevalt, vaid ainult nii palju,
et vereringlus paraneb ja uus, värske nahk välja tuleb. Tundliku naha puhul on parem kasutada näomaski. Kui aga tunned, et nahk on muutunud eriti õrnaks, siis loobu toodetest, mis sisaldavad puuviljahappeid. Kindlasti ei tohi unustada näo igapäevast kreemitamist ning seda nii hommikul kui õhtul. Nahk vajab niiskust.


Küüned

Kas küüned on muutunud hapraks? Murduvad? Lõika nad siis lühemaks ja viili sageli - külgedelt keskele ja serva alt. Ära unusta ka küünenahka. Kõigepealt on vaja seda niisutava kreemiga masseerida ja seejärel ettevaatlikult tagasi lükata. Niimoodi stimuleeritakse küüsi, nad muutuvad tugevamaks ja kasvavad kiiremini. Abi saab ka sellest, kui panna natuke lakki küüne ääre alla, siis ei murdu nad enam nii kergesti.


Vöödiline kõht

Kõhu suurenedes on vaja seda masseerida rasvase, pehmendava kreemiga. Kuid kõigepealt harja kõhtu õrnalt, et eemalduksid surnud rakud. Seejärel määri kõhule kreemi õrnade suurte ringjate liigutustega vähemalt kord päevas. Nahk muutub pehmeks ja elastseks.


Hambad ja igemed

Hormonaalsed muutused mõjutavad ka hambaid ja igemeid. Viimased võivad tursuda ja veritseda. Pole mõtet hoiduda probleemsete kohtade harjamisest, vereringet on vaja ergutada. Lihtsalt tuleb vahetada praegune hambahari pehmema vastu. Kui laps on sündinud, pane hambaarsti juurde aeg kinni. Imetamisega kaotad küllalt palju kaltsiumisooli, mistõttu on teatud lisaannused vajalikud, kuid vastavat rohtu peab soovitama hambaarst. Hambaid tuleb väga hoolikalt puhastada (kasutades ka hambaniiti), et ei tekiks põletikke.


Juuksed

Raseduse ajal võivad juuksed tundmatuseni muutuda. Nad saavad läike ja kohevuse, mida neil kunagi varem ei olnud. Põhjuseks on hormoonid. Juuksed kasvavad kiiremini ja langevad vähem välja kui tavaliselt. Kuid see ei tähenda, et nende eest poleks vaja hoolitseda. Pärast sünnitust hormoonide mõju kaob ning juukseid hakkab jälle välja langema, nad muutuvad läiketuks ja elutuks.

Pese juukseid tihti. Ära tee kätega neile liiga, sest juuksejuured võivad olla väga tundlikud. Vali pehme šampoon. Vitamiinid on juustele alati head (eriti B-rühma vitamiinid). Kasuta alkoholivabu soenguvahendeid. Hoia juukseid päikese, saunakuumuse, merevee ja külma eest. Kui juukseid õigesti hooldad, näevad nad ka pärast sünnitust head välja.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada