Raseduse katkemine: Mis on põhjus?

Iga teine rasedus katkeb. Tihti jääb see märkamatuks, kui juhtub esimese 10 nädala jooksul. Naine ise ei teagi, et oli rase. Imestab võib-olla ainult menstruatsiooni ärajäämise ja sellele järgneva tugeva verejooksu üle.

Iga teine rasedus katkeb. Tihti jääb see märkamatuks, kui juhtub esimese 10 nädala jooksul. Naine ise ei teagi, et oli rase. Imestab võib-olla ainult menstruatsiooni ärajäämise ja sellele järgneva tugeva verejooksu üle. Hullem on lugu, kui rasedus katkeb 2. või 3.kuul tugeva verejooksu ja emaka krampidega. Siis on vaja ravimeid või emaka puhastamist. Seda võib juhtuda ka mitu korda järjest. Naine hakkab endale etteheiteid tegema . Arstid väidavad, et täiesti alusetult.

Mis on raseduse katkemise põhjuseks?

  • Rohkem kui pooled juhud on tingitud pärilikult puudulikest lootealgetest. Loode poleks sellisena elujõuline, organism tunneb selle varakult ära ja heidab ta välja.
  • Liiga vähese kollakehahormoonide hulga tõttu (raseduse kaitsehormoon) pole emaka limaskest piisavalt stabiilne, veritseb ja heidab seejuures ka loote välja. Selle puuduse saab veretesti abil kindlaks teha ja hormoonpreparaatide abil kõrvaldada.
  • Sama kehtib kilpnäärme alatalitluse korral. Seda saab tablettidega ravida.
  • Kui naise emakakael on liiga nõrk, aitab operatsioon: emakasuue õmmeldakse kinni ja hiljem jälle avatakse sünnituseks.

Ohtlik on ka tupeinfektsioon, sest pisikud võivad jõuda emakasse ja loodet kahjustada. Oluline on aidata kaasa terve tupekeskkonna tekkimisele - kanda ainult puuvillast pesu, vältida kilega hügieenisidemeid.

Kuigi seljataga on raseduse katkemine, ei põhjusta see enamusel naistest hilisema raseduse jooksul enam probleeme.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada