Karskusliit: pudelitele tuleks lisada alkoholi rasedusaegse tarvitamise eest hoiatavad sildid

Karskusliit: pudelitele tuleks lisada alkoholi rasedusaegse tarvitamise eest hoiatavad sildid

Organisatsioonid enam kui 20 Euroopa riigist kutsuvad üles edastama sõnumit, et lapseootuse perioodil peaksid naised alkoholist täielikult hoiduma.

„Eesti Karskusliit on Euroopa alkoholi poolt põhjustatud sünnikahjustuste alliansi (EUFASD) liige ning selle aktsiooni käigus saadame ka meie need postkaardid kõigile riigikogu, valitsuse ja eestlastest Euroopa parlamendi liikmetele,“ teatas Lauri Beekmann, Eesti Karskusliidu esimees.

„Rasedusaegne alkoholi tarvitamine võib tekitada lapsele pöördumatut kahju, mis rikub terve ees oleva elu. Kuigi inimesed võivad arvata, et seda ju teavad kõik ja korralikud inimesed lapseootel olles ka alkoholist hoiduvad, siis tegelikkuses näitavad rahvusvahelised uurimused, et suur osa naisi jätkab ka raseduse ajal alkoholi tarvitamist. Teadlikkus selles küsimuses peab tõusma,“ ütles Beekmann.

Postkaardil on kujutatud alkoholipudeleid ning nende kõrval kleepsudena rahvusvaheliselt tuntud hoiatavaid piktogramme. Just selline piktogramm või hoiatav tekst on kohustuslik kõigile alkoholitoodetele, mida müüakse Prantsusmaal. Teistes riikides on osal toodetest hoiatussildid olemas, kuid enamusel need siiski puuduvad.

Samal teemal:
Vaid kolmandikul kordadest küsitakse noortelt alkohoolseid jooke ostes dokumenti 
Ruth Kalda: väike naps pärast tööd on edukate naiste seas tõusev trend

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada