Hooldusravi pakub paremat elukvaliteeti

Hooldusravi pakub paremat elukvaliteeti

Hooldusravi osutatakse nii haiglaravina kui ambulatoorselt ning suunamine ravile käib patsiendi kodust perearsti või haiglast pärast aktiivravi lõppu eriarsti saatekirja alusel.

Hooldusravi sihtrühm on patsiendid, kes ei vaja ööpäev ringi professionaalset arstiabi, vaid kvaliteetset õendusabi, selgitab Eesti haigekassa Viru osakonna ravikindlustushüvitiste büroo juhataja Tatjana Šitova Järva Teatajas.

"Hooldusravi sihtrühma kuuluvad kõik püsiva tervisekahjustuse ja funktsionaalsete häiretega ini­mesed, kes vajavad kogu aeg või aeg-ajalt õendusabi ja hoo­lekannet. Sihtrühmast enami­ku moodustavad 65aastased ja vanemad inimesed," selgitab Šitova.

Hooldusravist rääkides ei saa mööda minna raha küsimusest. "Alates 1. jaanuarist 2010 kehtiva Eesti haigekassa tervishoiuteenuste loetelu järgi kehtib statsionaarse hooldus­ravi puhul inimese omaosalu­se määr 15 protsenti ja haige­kassa kohustuse piirmäär 85 protsenti. Vastavalt tervishoiuteenus­te loetelule on ühe haige voodipäeva piirhind 632.62 kroo­ni. Seega on patsiendi omaosalus umbes 95 krooni ühe voodipäeva kohta, haigekassa maksab ühe hooldusravipäeva eest raviasutusele ligi 538 krooni. Juba varasemast kehtib hooldusravis nagu eriarstiabi puhulgi voodipäevatasu, mis on 25 krooni ja mida tohib võt­ta esimese kümne ravil oldud päeva eest ehk kõige rohkem 250 krooni ühe haiglasoleku korra kohta, " kirjeldab Šitova.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada