Negatiivsed uudised noortest tõstavad eakate enesehinnangut

Negatiivsed uudised noortest tõstavad eakate enesehinnangut

Uuringu andmetel kogevad üle 50 aasta vanused inimesed enesehinnangu tõusu, kui nad loevad negatiivseid uudiseid noorte täiskasvanute kohta.

Teadlaste sõnul eelistavad noored valikuvõimaluse korral pigem lugeda omaealistest ning neid eriti ei huvita lood vanematest inimestest – olenemata sellest, kas artiklid on positiivsed või negatiivsed, kirjutab WebMD.

„Meie tulemused näitavad, et nooremad lugejad ei pea vanemaid inimesi üldse oluliseks,“ märkis uuringus osalenud Ohio ülikooli teadlane Silvia Knobloch-Westerwick (PhD) e-kirjas veebiportaalile WebMD.

Knobloch-Westerwick uuris koos doktorant Matthias R. Hastalliga Saksamaal Friedrichshafenis asuvast Zeppelini ülikoolist 276 täiskasvanut, sealhulgas 98 inimest vanuses 55–60 ja 178 vanuses 18–30. Uuringus osalejatele näidati materjali, mida nimetati uue uudisteportaali testversiooniks.

Uuring viidi läbi arvutiklassis. Iga lugu keskendus ühele inimesele, kuid igast loost oli kaks versiooni: üks positiivse, teine negatiivse tooniga. Uuringus osalenutele anti võimalus lugeda ühte kahest versioonist.

Eakamad inimesed valisid suurema tõenäosusega negatiivse artikli noorte inimeste kohta. Nooremad inimesed näitasid üles vähe huvi eakaid puudutavate lugude kohta olenemata sellest, kas lugu oli positiivne või negatiivne.

Pärast seda kui osalejad lõpetasid artiklite sirvimise ja nendele klõpsamise, täitsid nad lühikese küsimustiku, mille eesmärk oli hinnata nende enesehinnangut. Knobloch-Westerwicki sõnul ei ilmnenud noortel loetu mõjul enesehinnangus mingit erinevust. Kuid näis, et mida rohkem eakad lugesid negatiivseid lugusid noorte kohta, seda kõrgem oli nende enesehinnang.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada