Viimsis avati taas Rannapere pansionaat

Viimsis avati taas Rannapere pansionaat

10. juunil taasavati Viimsis 60-kohaline Rannapere pansionaat, mille renoveerimine läks maksma ligi miljon krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on pansionaat uue näo saanud just eakate vajadusi arvestades. „On väga oluline, et igaüks saaks veeta vanaduspäevi mugavas ja turvalises keskkonnas,“ ütles minister. „Hea, et Viimsis on paranenud eakate väärika vananemise ning sealjuures ühistegevustes osalemise võimalused. Nii saavad eakad tunda end täisväärtuslike kogukonna liikmetena.“

Viimsi vallavanem Haldo Oravas ütles, et renoveeritud pansionaati ei iseloomusta mitte ainult ilus sisu ja kvaliteetne ümbritsev keskkond, vaid ka väärt töötajad. „Rannapere pansionaat on väga olulisel kohal Viimsi valla eakate hoolekandes. Viimsi vald on välja töötamas ka süsteemi, kus aastakümneid Viimsis elanud inimesed, kes soovivad pansionaati tulla, saaksid vallalt toetust. Juba loomise ajal, kui tegemist oli Kirovi kalurikolhoosile rajatud omal ajal väga moodsa vanadekoduga, oli eesmärk piirkonna vanuritele turvalise tuleviku tagamine. Täna püüame sama – on oluline, et Viimsi eakad saaks hoitud,“ rääkis ta.

Viimsi abivallavanema Urve Palo sõnul on Viimsi hooldekodu eeliseks just asukoht. „Rannapere pansionaat on tõesti maja, kus pakutakse parimat hooldust: siin on kvaliteetne õdede teenus ja 90 protsenti tubadest on ühele inimesele. Lisaks asub kõrval Viimsi haigla ja tänu sellele on arstiabi lähedal. Samas majas asub ka Viimsi eakate päevakeskus – pidevalt on võimalik midagi teha, alates kübaraklubist, lõpetades ravivõimlemisega,“ sõnas Palo.

Rannapere pansionaadis on 56 tuba, neist 48 ühe- ja kaheksa kaheinimesetoad. Hetkel elab pansionaadis 50 inimest, vabu tube on kaheksa. Elanike keskmine vanus on 79 aastat.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada